Jdi na obsah Jdi na menu
 


Travian

Pokud se rozhodnete začít hrát tuto skvělou online hru, zaregistrujte se přes tento odkaz http://www.travian.cz/?uc=cz11_10604 (klikněte na tento odkaz a vpravo dejte zaregistrovat se a pak se uz řiďte pokyny registrace). Předem moc děkuji těm co se zaregistrují přes tento odkaz.

PS: Odkaz slouží jen k tomu, že když dosáhnete ve hře populace 75, mě to přidá 20 zlatých. Ještě jednou děkuji

Jedná se o německou textovou hru (přes prohlížeč) přeloženou do češtiny.


Založíte si vesnici s jednou ze 3 národností (Říman, Gal, Germán) a prvních 7 dní stavíte to jste totiž chráněni před útoky a pak už ke stavění můžete přidat i útočení.

Grafika je opravdu pěkně sladěná.


Pro stavbu potřebujete suroviny (dřevo, hlína, železo) a také něčím musíte krmit lid a vojsko takže i obilí. Suroviny přibývají stále, ale záklaní jednotkou je hodina, k té jsou udány statistiky.

Dále také stavíte budovy, ke můžete trénovat vojsko, shromažďovat sroviny či se bránit před nájezdy. Každá budova má svůj level a můžete jí upgradovat.

Další částí může být Plus program, díky kterému můžete těžit rychleji zlepšovat statistiky apod. Zprvu dostanete i 35 bodů(zlotých), tak je nezapomeňte využít. Další se dají buďto koupit a nebo tím, že získáte další hráče do hry. Ale nejsou pro hru ža tak důležité.

Pokud by někdo chtěl hrát, tak doporučuji promyslet jakou rasu, Římani neuměj tak nějak nic a vše, Galové jsou obranáři a Germáni vynikají nájezdy.

Já se nacházím na souřadnicích 90,-1 což by měla být asi pozice jiho-východ.

Zde je link pro registaci http://www.travian.cz/?uc=cz1_9260

Jak nejlépe začít
Důležitý je výběr rasy.
Římané díky možnosti stavět pole a budovy najednou vhodné pro méně často hrající hráče a síla jejich vojska je v konečnej fázy hry velmi důležitá.
Germáni díky velké nosnosti a malé ceně pálkařů můžete velmi rychle začít rabovat okolí (můžete vnikat i do 1/3 skladů), ale pokud chcete hrát mírumilovně, tak nemají nic.
Galové velké úkryty (na začátku bezstarostný rozvoj až do populace kolem 300, pak ty 3 úkryty nebudou stačit), pasti vám dávají výhodu při nájezdu na vás a máte nejrychlejší přesun jendotek.

Tipy
-nenechte si krást suroviny=stavějte úkryty! (když u vás nenajdou suroviny, tak na vás útočit přestanou)
-zprvu stavěte jen pole, sklady(sýpky) a úkryty, kolem 7.dne germáni začnou stavět vojáky na rabování, v dobré lokalitě se rabování může vyplatit všem národům! (asi nejhorší situace je když máte okolo galy, naty se zprvu špatně útočí a germáni zas půjdou co nejdříve po vás)
-opravdové boje (nutnost armády) nastává právě kolem populace 300, kdy už vám úkryty nestačí proti nájezdníkům
-najděte si v okolí spojence (co nejblíže a ať hraje aktivně jako vy-nemusíte sním povině tvořit alianci) přesun podpory, příadně uklizení vojska k němu je záležitostí pár minut
-pole stavějte, tak aby jste stejný druh neměli o 2lvly, vždy upněte napřed všechny stejná pole na stejnou úroveň
-začínejte stavět hlínu pak dřevo (to sou nejdůležitější suroviny na políčka) a pak i jídlo a železo
-nebojte se výhružek, to že je někdo v alianci ještě neznamená, že se ho máte bát (pokud máte úkryt, tak vám do lvlu kolem 400 vpodstatě nemůže ublížit - to bude moci stavět katapulty a stejně je na vás nejspíš nepoužije)(vetšina členů ali stejně hraje jen na sebe, takže stím aby někomu daleko pomohli se zatěžovat nebudou)
-nebojte se použít 20 zlatek co jste dostali klidně na začátku, ale využijte je na +25% od všech surovin, pokud budete hrát i aktivně porostete o dost rychleji než okolí a pak se nemusíte sousedů bát
-mějte chladnou hlavu a chovejte se slušně - nehledně na to, že můžete dostat ban, tak je to jen hra a lidi i ti co jsou opravdu mírumilovní prostě musí útočit i na slabší (znovu opakuji hloupí jste vy, že nemáte úkryty!) a většina zkušenšjších si naopak libuje v přijímaní nadávek a akrát budou útočit častěji

Jakékoliv další dotazy stačí napsat do komentářů

Taky by se vám mohla hodit online mapa (už i v češtině)
http://travmap.shishnet.org/?lang=cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář